Bitcoin rozpoczął dzień umieszczając drobne zyski. W czasie prasy, największa kryptokurcja według Market Cap jest notowana na 11.040,56 dolarów (+1.29%), według CoinMarketCap. Wykres pary transakcyjnej USD/BTC od EXANTE Ze swojej strony, Ethereum urosło do 320,99$ (+1.26%), podczas gdy XRP wzrosło o 7.93% i obecnie handluje na poziomie 0.239$.

Kontrakty BTC osiągnęły w poniedziałek wolumen obrotu 11.509 BTC lub około 124 mln dolarów przy obecnym kursie wymiany na platformie. Ostatni raz Bakkt odnotował gwałtowny wzrost obrotów w maju, a ten nowy rekord jest o 84% wyższy od poprzedniego, który został odnotowany w grudniu 2019 roku.

Jeśli nie weźmie się pod uwagę tego ostatniego rekordu, to średni wolumen obrotu kontraktami Bakkt na BTC od początku roku wynosi 1.726 BTC lub 15 mln USD. Pokazuje to, że platforma stanowi niewielką część obrotu kontraktami terminowymi na rynku. Mówi zespół analityków FxPro: „Bitcoin oscylował wokół 11.000 dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin, doświadczając niewielkich zmian w jego cenie. Jednakże, ta wiadomość może być uznana za pozytywną, ponieważ rynek kryptograficzny jako całość rośnie umiarkowanie.

Wzrost popytu na XRP przywrócił krypto na trzecie miejsce w rankingu CoinMarketCap, a kapitalizacja żetonów jest obecnie o 1B wyższa od kapitalizacji wiodącego stabilnego trunku USDT. Ta sytuacja doskonale pokazuje, jak szybki jest przepływ kapitału z stablecoinów do walut, które nie mają stałej ceny, gdy pojawiają się nowe możliwości spekulacyjne. Indeks chciwości i strachu spadł o 5 punktów od wczoraj do 71, z obszaru „ekstremalnej chciwości“ do po prostu „chciwości“. Skok ceny Bitcoina doprowadził do likwidacji ponad 500 milionów dolarów w krótkich pozycjach na głównych giełdach kryptograficznych.

Kontrakty terminowe Bitcoin Future odnotowały również znaczny wzrost wolumenu handlu. Tak więc CME i inne platformy doświadczyły 186% skok w ich dziennych wolumenach. Trudno powiedzieć, jaka będzie równowaga sił między niedźwiedziami a bykami, jednak nie ma wątpliwości, że wyczerpujący trend boczny z ostatnich trzech miesięcy zakończył się zwycięstwem byków“.

Według rankingu CoinMarketCap, 9 walut w pierwszej dziesiątce jest w kolorze zielonym. Jeśli chodzi o limit rynkowy wszystkich walut wymienianych w CoinMarketCap, pozostaje on na poziomie 326.031.583.054 dolarów.

Von admin